10 Apr 2011(Mostar)Chodź, urządzimy tu wielki bal! Ściany przystroimy girlandami, a na kamiennej posadzce rozłożymy miękkie dywany. Albo nie, bez dywanów, żeby obcasy mogły ładnie stukać w tańcu! Dziury po kulach wypełnimy słodyczami. I niech cały pałac będzie zalany światłem... Nie ma prądu? Nie szkodzi, zapalimy świece, będzie romantyczniej. Tak, tysiące świec. Na schodach i w oknach też. Wazony z kwiatami? Niepotrzebne nam wazony! Kwiaty wychodzą ze wszystkich szczelin w ścianach, widzisz te kolory? A w każdej sali z podłogi wyrasta inne drzewo. Sala Klonowa, Sala Akacjowa, Sala Jesionowa. Zawiesimy na nich serpentyny i złote łańcuchy, ale tylko parę, żeby nie złamać delikatnych gałązek.
Zaprosimy wszystkich przyjaciół i znajomych, i nawet nieznajomych, a co tam! Z kieliszkiem szampana w dłoni, koniecznie kryształowym, wychylimy się z balkonu i zawołamy do przechodniów -  hej, zapraszamy na bal! a ty nie opieraj się o gzyms! przepraszam, to tylko troszkę gruzu, marynarka łatwo się wyczyści, napije się pan z nami?
Panie włożą wieczorowe suknie, cóż że pył, to tylko jeden wieczór! Panowie w eleganckich strojach poproszą je do tańca i wszyscy będą wirować wokół klonów, akacji i jesionów. Zagra im na skrzypcach uliczny grajek, ten, co stoi tuż na rogiem, po drugiej stronie ulicy, a pary będą się całować po kryjomu, w innych salach, bez drzew i świec. Może oświetli je księżyc, może zostawi w spokoju.
Nazywają go Pałacem Łez, ale my będziemy tańczyć! Tańczyć, pić i kochać się aż do rana.

1 comment:

 1. Wybieram się w podróż z najlepszym przyjacielem
  W nadziei, że nie zawiedzie mnie nigdy więcej
  On wie, dokąd mnie zabiera
  Zabiera mnie tam, gdzie chce być
  Udaję się w podróż z najlepszym przyjacielem

  Fruniemy wysoko obserwując świat
  Nie chcę wylądować
  Nie chcę znowu postawić mych stóp na ziemi
  Wybieram się w podróż z najlepszym przyjacielem
  W nadziei, że nie zawiedzie mnie nigdy więcej
  On obiecuje mi bezpieczeństwo
  Jak długo pamietać będę, kto tu jest szefem
  Żyję nadzieją, że nie zawiedzie mnie nigdy więcej

  Widzę gwiazdy świecą jasno
  Dziś wieczorem wszystko będzie dobrze
  Widzę gwiazdy...

  NEVER LET ME DOWN AGAIN /DM

  ReplyDelete